Poldík

20. září 2014 v 8:50
Dnes jsem se probudila do krásného rána, upravuji fotky a společnost mi dělá Poldík. Kdo je Poldík?Poldík je suchozemská želva zelenavá. Společnost mi dělá stejně dlouho jako panenky, už je to 6 let.Když jsme zůstali s manželem sami, tak jsem moc chtěla nějaké zvířátko, abych se měla o koho starat a s kým se pomazlit. Tak k nám přišel kocourek Matýsek. Bylo to dvouměsíční koťátko, hodně chlupaté. V té době jsem byla nezaměstnaná a tak jsem se mu mohla věnovat. Z Matýska vyrostl krásný kocourek, ale bohužel se ukázalo, že na něj mám asi alergii. Testy sice vyšly negativní, ale mě se znovu udělal ekzem a začala alergická rýma a kašel. Tak musel Matýsek z domu. Moc jsem to oplakala, ale zdraví je přednější. Dlouho jsem přemýšlela o pejskovi, o naháčkovi, ale i na toho bych alergii mohla mít. Pak mě napadla želva. Pro Poldíka jsme si jeli až za Chlumec nad Cidlinou k chovateli. Byl maličký, asi půlroční a vážil pouze 40 gramů. Pravda, s želvou se nepomazlíte, ale je zábavné ho pozorovat. Když jsem doma, tak ho pustím proběhnout a občas někam zaleze a pak ho hledáme. Vyrostl a dnes už váží 50 dkg. Od podzimu má nové velké terárko a to staré je prázdné a já přemýšlím o dalším zvířátku. Chtěla bych morče, také naháčka, ale zatím to doma neprošlo. Tak časem uvidíme.....
Poldíku, ty promiň, že jsem ve výčtu svých zájmů na tebe zapomněla.Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | 20. září 2014 v 11:43 | Reagovat

Ahoj Růženko! :-)
Poldík je nádherný! :-) A je tak úžasně krotký a klidný! :-) Moje kamarádka má také želvičku, ale ta je divoká a kouše! Kamarádku kousla tolik, že jí museli prst šít!
Kdežto Poldík je úžasný! :-)
Růženko nevzdávej se, třeba morče vyjde! :-) Sama jsem měla tři morčátka a jsou to úžasní kamarádi! :-)
Koukám, že ti už přibyl další oblíbený odkaz, musím kouknout. :-)
A krásně na blogu pracuješ, jsi šikulka. :-)
Přeji slunečnou sobotu. :-)

2 Růžena Růžena | 20. září 2014 v 19:50 | Reagovat

Šárko, Poldík taky cvakne, želvy prý špatně vidí na blízko a když mu něco dávám rukou, tak mě někdy cvakne a docela to bolí. [1]:

3 Ajka Ajka | Web | 2. října 2014 v 18:50 | Reagovat

Jé, ta je roztomilá :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama