Říjen 2014

Suve má nový pokojíček

28. října 2014 v 19:38 Panenky Hujoo
Chtěla bych vám představit panenku Hujoo Baby Suve.

Gorjuss

24. října 2014 v 18:37 Látkové panenky

Už několik dní přemýšlím, jak vám představit sběratelské panenky Gorjuss.

Panenky Gorjuss jsou půvabné sběratelské látkové panenky, vysoké 35,5cm. Jejich autorkou je Suzanne Woolcott, mladá výtvarnice, která pochází ze Skotska.


Dále se ještě vyrábí sběratelské figurky, velké asi 15cm. Motiv panenky Gorjuss se však objevuje na široké škále věcí. Je to na oblečení, kabelkách, peněženkách, diářích, na hrnečcích a určitě jsem nevyjmenovala vše. Toto vše prodává firma SANTORO z Londýna a některé věci se dostanou i u nás. Jestli se chcete podívat na nabídku firmy Santoro, zde je adresa http://www.santoro-london.com/shop/collections/gorjuss/. A zde jsou stránky autorky http://www.suzannewoolcott.co.uk/
Panenky se mi moc líbí a už jsem viděla na internetu i jejich háčkovanou podobu a chtěla bych panenku také zkusit uháčkovat. Nedávno jsem objevila na Fleru povlak na malý polštářek s motivem této panenky a neodolalal jsem a povlak jsem si objednala a tady je.


Myslím, že by to mohl být i námět na dárek pro malá děvčátka, ne?

Na závěr tohoto článku se chci omluvit, pokud budou některé informace nepřesné. Bohužel neumím anglicky a tak používám překladač Google a někdy jsou to překlady, že my uniká smysl.

Pozvání na výlet....

18. října 2014 v 21:12 Výlety
Krásný večer vám všem. Dnes vás chci pozvat na výlet. Poslední dny se nám střídalo počasí jako houpačce, jeden den bylo krásně, druhý den zataženo, pršelo. No a dnes krásně svítilo sluníčko a zvalo na toulky do přírody. Tak jsme se s mužem vypravili na výlet a rozhodli jsme se, že se po delší době podíváme na zříceninu hradu Orlík nad Humpolcem.

Vůně podzimu

13. října 2014 v 18:39 O životě
Vůně podzimu ...každému se vybaví něco jiného, vůně spadaného listí, vůně hub nebo vůně ovoce a bylo by toho určitě víc. Sklízí se úroda na zahrádkách, nakládání, zavařování. Mnozí doma sušíme ořechy, aby bylo do cukroví na vánoce nebo krájíme jablíčka na křížaly. Nejraděj mám jablíčka, dají se křoupat, zavařovat, aby bylo v zimě na štrůdl, vaří se dětem přesnídávky, prostě mají široké využití. Moje maminka pekla báječný štrůdl a já štrůdl miluji. Zkouším různá těsta, mám ráda z listového těsta a teď jsem zkoušela těsto z bílého jogurtu. Jak to dopadlo? Posuďte sami.

Malý box opening

10. října 2014 v 18:40 Panenky z celuloidu
Mezi mými panenkami jsou i panenky z celuloidu. Celuloid byl svého času hodně používaný při výrobě panenek. Bohužel se ukázalo, že je velmi hořlavý a byl nahrazen jinými materiály.

Netýkavka......

5. října 2014 v 13:57 O přírodě
Původně jsem chtěla povyprávět o výletu do Smrčné nad Sázavou, kde jsme byli včera s rodinou. Meteorologové slibovali pěkné počasí, ale sluníčko se ukázat nechtělo. Tak jsme vyrazili na procházku po cyklostezce ve směru Světlá nad Sázavou a tam jsme na ni narazily, na netýkavku.

Jak jsem se učila háčkovat

1. října 2014 v 16:22 Háčkování

Ruční práce jsem se učila už jako malá holka, učila mě mamka. Pletení mi šlo, ale to háčkování. Rovná šálka na panenku se zužovala a potom zase rozšiřovala, no nešlo mi to. Chodila jsem do kroužku ručních prací ve škole a jediný háčkovaný výtvor byla kabelka z Viskocelu(bylo to umělé lýko). Už ani nevím, kde skončila. Na háček jsem na dlouhé roky zanevřela. Pletla jsem, nejprve na panenky, potom na sebe. Už na základce jsem si upletla první svetr. Potom jsem pletla na děti. Naučila jsem se i trochu vyšívat. K háčku jsem se vrátila jen na skok, kdy jsem si uháčkovala zimní čepice a potom zase nic. V době, kdy jsem objevila sběratelky panenek, jsem narazila i na stránky o háčkování a byla jsem lapena. Nejprve jsem zkusila háčkovaná velikonoční vajíčka, potom následovaly i háčkované dečky. Se sbíráním panenek jsem začala na panenky háčkovat a plést. No a pak jsem zkusila i panenku uháčkovat a to mě teď nejvíc baví a těší mě, když se panenka líbí.