Prosinec 2014

Silvestr 2014

31. prosince 2014 v 8:07
Před námi je poslední den v roce 2014. Mnozí z nás rekapitulují, co nám uplynulý rok přinesl. Nám hodně radosti z vnoučka, ze zprávy, že na jaře přibude do naší rodiny nový človíček. Na druhé straně smutek z nemoci manželovy maminky. Babička má bohužel Alzhaimera a aby toho nebylo málo, tak si před Vánoci zlomila nohu v krčku. Nevíme, co nás může v životě potkat a proto bychom si měli co nejvíc užívat chvíle se svými milými.
Úspěchy.....pro mně je úspěchem, že jsem si za pomoci Šárky založila blog. Je to vlastně také takové miminko, zatím ještě stojí na nejistých nožkách a učí se a tak mi doufám odpustíte nedostatky. Chci vám poděkovat za vaše návštěvy, za vaše komentáře a doufám, že se budeme setkávat i v příštím roce. Také vám chci popřát do příštího roku hodně zdraví, štěstí, úspěchů a radosti.


PF 2015

Jednoduchá krása

26. prosince 2014 v 21:01
Ráda chodím pro inspiraci či poučení nebo potěšení na blogy druhých děvčat. Dnes jsem nakoukla opět k Ivě na blog http://jednoduchakrasa.blogspot.cz/2014/12/novorocni-giveaway.html#comment-form a zkusila se přihlásit k losování o tuto krásnou, ručně šitou a obháčkovanou utěrku.

Tak mi držte palce, třeba se na mně usměje štěstí.

Koleda, koleda Štěpáne.....

26. prosince 2014 v 16:03
Dnes, na Štěpána, se Jihlava oblékla do bílého. Konečně napadlo trochu sněhu, sice jen poprašek, ale hned je tu zimní atmosféra. Škoda, že to nebylo o dva dny dříve.

Přání

23. prosince 2014 v 7:43
Přeji všem návštěvníkům mého blogu krásné prožití vánočních svátků a do roku 2015 hlavně pevné zdraví, hodně lásky, štěstí a úspěchů jak v osobním životě, tak i v práci. Růža


Gorjuss podruhé

18. prosince 2014 v 15:03
Před časem jsem vám představila sběratelské látkové panenky Gorjuss. Moc bych si přála mít tuto panenku ve své sbírce, ale jsou dost drahé. Viděla jsem i panenky háčkované a tak jsem zkusila panenku uháčkovat. Jak moc se té látkové podobá posuďte sami.

DOMLEJNA

13. prosince 2014 v 19:44

Přeji všem krásný sobotní večer. Dnes vás chci pozvat na jedno zajímavé místo, chci vás pozvat DOMLEJNA.

Teď si možná říkáte, že tam mám chybu. Ne, je to název kavárny a zároveň galerie. Nachází se v jihočeské vesničce Markvarec nedaleko Dačic a to hned u silnice, takže ji nemůžete minout. Tam jsme se dnes po obědě vypravili s manželem na výlet.


Kavárna a moje maličkost. Můžete se zastavit na příjemné posezení u kávy a nějaké sladké dobroty a přitom si prohlédnout galerii keramiky. Pro děti tu mají koutek na hraní. Ten jsem nenafotila, protože si v něm hrály děti a nechtěla jsem je rušit. Prostředí se mi moc líbilo, snoubí se tu staré zařízení s keramikou. Tu si můžete nejen prohlédnout, ale i koupit. V této předvánoční době tu můžete pořídit jedinečný dárek, který potěší.


Hrnečky na kávu nebo čaj.


Nebo misky, solničky. svícny.Tyhle malé dámy se mi moc líbily, takže Ježíšek už ví co bych si přála.


Schody do patra, kde je příjemné posezení.


Setkáte se tu i s předměty ze starých časů, třeba s kruhadlem na zelí.Myslím, že s těmito žehličkami by žádná z nás žehlit nechtěla.Můžete si koupit i roztomilou andělku nebo skřítka. Několik dalších fotografií naleznete v galerii výlety.
Výlet se nám moc líbil. Ještě odkaz na kavárnu http://www.domlejna.cz/kavarna/.


Přeji vám krásnou třetí adventní neděli a zkuste si odpočinout od předvánočního shonu a jeďte na výlet, u nás je tolik krásných a zajímavých míst.

Jen tak ......pro radost

8. prosince 2014 v 17:33
Každý z nás si občas koupí něco pro radost a nemusí k tomu mít žádný důvod, prostě jen tak.