Březen 2015

Panenka z Afriky

31. března 2015 v 21:01 Panenky
Při svém virtuálním cestování za panenkami jsem se setkala s etnickými panenkami, už jsem vám představila panenky Quitapenas, které pochází z Guatemaly. Tentokrát se podíváme na africký kontinent.

Merida

27. března 2015 v 16:21 Panenky
Před časem jsem vám slíbila, že vám představím další panenku, která přibyla do mé sbírky, Meridu.

Nejnovější úlovek....

25. března 2015 v 22:39
Dnes se pochlubím posledním úlovkem. Před pár dny jsem uviděla na Facebooku v jednom bazárku fotku dvou postaviček na dvoukole. Pán je prodával s autíčky. Protože se mi líbili, tak jsem koupila postavičky i s těmi auty, říkala jsem si, že budou pro vnoučka.

Z jiného soudku.....

23. března 2015 v 16:24
Před časem jsem objevila krásnou melírovanou přízi a melírky mám moc ráda, nemusím vymýšlet vzorek, protože příze vzoruje sama. Objednala jsem modrou pro vnoučka a růžovou, protože jsem věřila ultrazvuku, že to bude holčička a je.

Nová háčkovaná panenka

20. března 2015 v 20:20 Panenky
Když jsem vám nedávno představovala novou panenku Šárky a postup jejího tvoření, tak se mi to moc líbilo.

Nancy Ann Storybook Dolls

20. března 2015 v 10:33 Panenky
Vždycky jsem obdivovala všechny, co opravují a restaurují panenky. Chce to určitě hodně času, znalostí, zkušeností a trpělivosti. Sama bych se do restaurování panenek nepustila, ale jednu panenku, které jsem alespoň trochu vrátila bývalou krásu ve své sbírce mám.

Lúthien elfka

15. března 2015 v 15:34 Šárka tvoří
Včera jsem dostala e-mail od Šárky a v něm mi poslala fotku poslední panenky, kterou vytvořila. Panenka má vložená očka a mě zajímalo, jak je Šárka do hlavy vložila. Tak jsem jí napsala a Šárka mi poslala celý postup výroby panenky na fotkách.

Emka ze Slovenska

14. března 2015 v 14:16 Panenky
Včera mi pan pošťák donesl podlouhlý balíček. Co se v něm schovávalo?

Neve

12. března 2015 v 21:43 Panenky
V pondělí jsem vám představila novou panenku - Hujoo Neve. Aby se nemusela stydět, že jí fotím nahatou, tak jsem jí uháčkovala šatičky a klobouček, aby se schovala holá hlavička, než pro ní seženu paruku.


První fotka vznikla hned včera večer, a protože je to taková bleduška, tak jsem zvolila tmavomodré pozadí.


Neve je zrovinka tak zvědavá jako Suve a hned se musela podívat cože to na tom počítači hledám.


Tady trochu zapózovala, fotky nejsou nic moc, snad prominete.


Chvilka odpočinku po focení.


Moc se mi líbí, jsem ráda, že jsem pořídila Suve kamarádku.


Když uháčkuju novou panenku a někomu ji donesu ukázat, tak se každý hned podívá, jestli má kalhotky. Takže tady je důkaz, že Neve spoďárky má.

Překvapení - Suve opět asistuje

9. března 2015 v 18:49 Panenky
Dnešní den nezačal nejlíp, ráno jsem byla u zubařky a jako obvykle poslední dobou jsem odtud šla slušně řečeno rozmrzelá.

Svátek aneb jaro přichází

8. března 2015 v 9:26
Probudila jsem se do krásného slunečného rána. Pak jsem si vzpomněla, že my děvčata dnes máme svátek. Vím, že díky tomu, jak se oslavoval v dobách dřívějších, je dnes tento svátek trochu opomíjený. Ale je to mezinárodní svátek. Proto i já přicházím s přáním všeho nejlepšího, užijte si tento krásný den. Nebo prostě si užijte krásnou neděli a přicházející jaro.


Posílám kytičku bledulek.


Kytičku narcisů, takové krásné pěstoval tatínek mého muže. Bohužel zdravíčko už mu to nedovoluje.


Posílám vám kytičku mně nejmilejší.

Panenky ARI

4. března 2015 v 14:08 Panenky
Dnešní povídání nebude moc dlouhé. Moje pátrání po historii výroby panenek ARI bylo dlouhé a moc informací jsem nezískala.

Veronika

4. března 2015 v 12:41 O životě
Dobrý den, dnešní příspěvek vkládám moc ráda. Říkáte si, že mám asi nový přírůstek do sbírky. O přírůstek jde, ale přírůstek do naší rodiny. S hrdostí oznamuji, že se v pátek 27.2.2015 narodila naše vnučka Veronika. Verunka si s příchodem na svět trošku pospíšila. Vážila 2,70 kg, kolik měří nevím, protože v Havl. Brodě dětičky po narození hned neměří. Snad se na mě rodiče nebudou zlobit, že vám ji ukážu. Nedá mi to, abych se nepochlubila.


Verunko, vítáme tě a přejeme ti do života hlavně zdraví a aby tě starší bráška nezlobil. Je moc krásná, viďte?