A jedeme dál.......

31. srpna 2015 v 18:17
Včera jsem vám slíbila pokračování naší cesty. Po dobrém obědě jsme se vydali na další místo.

Cílem dalšího zastavení byl řetězový most u obce Stádlec. Možná jste už o něm slyšeli nebo jste se tam byli podívat.Něco o jeho historii. Most je unikát, je to poslední řetězový most u nás. Více informací najdete zde https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1dleck%C3%BD_most.


Nejprve jsme přes most přejeli a pak jsme se po něm i prošli. Je to zvláštní pocit, fošny se trochu houpou. Má omezenou nosnost a šířka vozidla je určena sloupky na každé straně mostu. Provoz tu byl docela čilý. Byla jsem moc ráda, že jsem poznala takový unikát.

Od mostu jsme nabrali směr k domovu. Ještě jsme plánovali návštěvu hradu Kámen nedaleko Pelhřimova. Během jízdy jsme se dostali mezi dva kamiony a jeli jsme docela pomalu, bylo to dost nepříjemné. Proto jsme byli rádi, že jsme dojeli do obce Kámen a odbočili na parkoviště a zastavili. Pak to přišlo, z pod kapoty se vyvalila pára, naše staré autíčko se přehřálo. Manžel konstatoval, že necháme motor vychladnout a zatím se podíváme na hrad. Měli jsme štěstí, že jsme stihli poslední prohlídku toho dne.


Hrad je nádherně opravený. Byl postaven na skalisku a odtud i jeho název. http://www.hradkamen.cz/index.html


Vstupní brána.


Kameny tu tvoří přirozenou skalku.Obrovský kámen lemovaný drobnými afrikány. Povšimněte si postavy na pravé straně. Pán chová dravce a já jsem se šla na ně podívat. Nabídl mi, že si mohu pohladit malého sýčka, moc ráda jsem souhlasila. Byl to dvoulety sameček a je zvyklý na lidi a nechá se hladit. Je to neuvěřitelný pocit pohladit si živého sýčka. Z druhé přepravky potom vyndal nádhernou sovu pálenou a i tu jsem si pohladila. Má velice jemné peří. Na bidýlkách pod stromem seděli další dravci, káně, poštolka a jména dalších dvou jsem si bohužel nezapamatovala. Manžel obešel kámen z druhé strany, kochal se okolím a čekal na mě.


Když mě objevil, přišel za námi. Tady jsem jako sokolnice, měla jsem možnost podržet si mladou poštolku. Je to letošní mládě, taky kluk a je zvyklý na lidi, takže mě jen zobáčkem trochu stiskl prst. Byl to krásný zážitek, doposud jsem viděla sovy a ostatní dravce v zoo, v klecích.Po tomto schodišti jsme vešli do hradu. Naší průvodkyní byla slečna Alenka a velice poutavě o historii hradu vyprávěla. Byla to její poslední prohlídka po 5 letech, kdy na hradě dělala průvodkyni. Docela jsem litovala, že jsem nechala fotoaparát v autě. Na hradě jsou totiž v několika místnostech vystaveny starodávné kočárky pro děti i pro panenky. Jsou zapůjčeny od sběratelky. Byly nádherné a jen mi v nich chyběly ty panenky. Byly tu i kočárky od Liberty, ale i od firmy Mercedes. Nevím, zda se uvnitř hradu dá fotit, po zkušenosti z Bechyně jsme to už nezkoušeli.


Portál nad schody.

Prohlídka je velice zajímavá. Na hradě si přijdou na své milovníci motocyklů, je tu instalována expozice krásných motorek od nejstarších po ty nové.

Byli jsme rádi, že jsme se tu zastavili, několikrát jsme projížděli okolo a pokaždé jsme si říkali, že se někdy zastavíme.
Vrátili jsme se k autu a nastalo rozčarování. Motor vychladl, manžel dolil vodu do chladiče a pro další si došel přes silnici do hospody. Lil další vodu a já se dívala na zvětšující se louži pod autem. Někde praskla nebo upadla nějaká hadička(možná). Muž se do opravy aut nehrne, takže co teď. Ještě, že na hospodě bylo číslo na taxi. Museli jsme na něj počkat, jel z Pacova a dovezl nás do Pelhřimova na nádraží. Při placení se mi trochu protočily panenky.Nerozhodný Naštěstí nám za hodinu jel vlak a manžel si pochvaloval, že už vlakem dlouho nejel, že se svezeme. Myslím, že se cesta vlakem líbila i mým děvčatům.


Včera manžel sehnal známého s podvalem, který má autoopravnu . Pro auto nám zajel a opraví ho. To se nám možná protočí panenky podruhé.Mrkající Přesto se nám výlet moc líbil a do Bechyně bychom se ještě chtěli vrátit. Je tu ještě hodně pamětihodností k vidění a jsou tu také lázně, tak třeba nějaký wellness pobyt v nich.


Ráda si dovezu i panenku na památku, tato je z Bechyně, z cukrárny. Na krabičce je označení Monster Girls. Asi jí udělám jiné oblečení, ale na 23 Kč nemůžu čekat zázrak.

Doufám, že vás dalším vyprávěním nezklamu, to dobrodružství tu bylo i když možná jiné než jste čekali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 babivera babivera | Web | 31. srpna 2015 v 18:24 | Reagovat

Růženko, moc se mi vyprávění líbilo. A krásné fotky jsi udělala. No a doufám, že na autě nebude moc nákladná oprava. Držím palce.

2 Šárka Šárka | 31. srpna 2015 v 18:34 | Reagovat

Ahoj Růženko!
Bylo to úžasné dobrodružství! :-)
O tom řetězovém mostě slyším poprvé a je to tedy nádherná památka! :-)
No ale já bych stejně skončila u těch dravců! :-D Jak víš, já blázen do zvířat! Teda! Pohladit si sovu, to musel být nádherný a nezapomenutelný zážitek! :-)
Jsem moc ráda, že se o ty naše památky staráme. :-)

A strašně moc se mi líbí, že jsi si z výletu přivezla další panenku do sbírky (však na ceně nezáleží, hlavní je, že ti udělala radost). :-)

Moc krásné fotky jsi udělala (jste udělali). A těším se na další vaše výletování! :-)
Jo a přeji vám, aby oprava auta nebyla tak horká. :-)

3 Růžena Růžena | 31. srpna 2015 v 18:34 | Reagovat

[1]: Věrko, jsem moc ráda, že se ti mé vyprávění líbilo. Taky doufám, že oprava nebude moc drahá

4 Růža Růža | 31. srpna 2015 v 20:22 | Reagovat

[2]:Setkání s dravci je nezapomenutelné. Poštolka mi seděla na prstě a zobáčkem mi mírně stiskla prst. Sýček i sova pálená byli nádherní. Bylo to moc fajn.
Také jsem ráda, že se staráme o památky. V Bechyni je to soukromá společnost a hrad Kámen patří pod Muzeum Vysočiny v Pelhřimově. Ovšem je řada památek, která takové štěstí neměla a je to velká škoda.

5 Nikky Nikky | E-mail | Web | 1. září 2015 v 9:34 | Reagovat

Úžasný výlet. Tak toto pokračovanie je hádam ešte lepšie ako začiatok, ktorý bol grandiózny. Ten most aj hrad sú perfektné! Ja tie hrady, zámky milujem, to je moje. A dravce a sovičky som už videla aj zbližšia, ale takto blízko som im ešte nebola.

6 Michaela Michaela | 1. září 2015 v 11:09 | Reagovat

Držení a hlazení dravců musí být úžasné. Zase nádherné vyprávění až na to rozbité auto, to je podle mě vždy "dobrodružství". Gratuluji k novému přírůstku a držím palce,aby ta oprava bolela, co nejméně.

7 Růža Růža | 1. září 2015 v 18:38 | Reagovat

[5]: Nikky, moc mě potěšilo, že se ti líbilo i pokračování. Mám staré hrady a zámky také moc ráda a těší mě, že je hodně památek, které jsou krásně udržované.

[6]: Setkání s dravci bylo něco nového a neopakovatelného.

8 Babakat Babakat | 1. září 2015 v 20:45 | Reagovat

Starý dobrý "řetězák". Takže jste se krásně potoulali po "našem" kraji. Resp. manželově kraji. A co ty Dobronice? Jsou kousínek od Bechyně a dá se tam dojít pěšky - tedy doufám, že ještě dá.

9 Růža Růža | 1. září 2015 v 21:57 | Reagovat

[8]:Ivo, ty Dobronice snad dáme příště. Je u vás krásně.

10 Blanka Blanka | E-mail | Web | 10. září 2015 v 18:14 | Reagovat

Krásný výlet, fotečky jsem si moc užila a jsem hrozně ráda, že jsi se nám ukázala:-)
S autem mne to moc mrzí, ale hlavní je, že jste to nakonec bravurně vyřešili!

11 Růža Růža | 26. září 2015 v 6:54 | Reagovat

[10]: Blani, jsem ráda, že i tobě se náš výlet líbil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama